Stogas rąstiniams namams

Prieš aptardami pagrindines stogo dangas, dažniausiai naudojamas rąstinių namų stogams, reiktų žinoti rąstinio namo stogo konstrukcijos ypatumus. Norime akcentuoti, kad rąstiniam namui konstruojamos stogo konstrukcijos su slankiojančiomis sistemomis. Tokiu būdu svoris paskirstomas tolygiai tarp visų namo sienų. Rąstiniam namui sėdant, šiek tiek keičiasi stogo kampas. 

Rąstinių namų architektūroje vyrauja gan konservatyvus požiūris. Ne išimtis ir stogai. Dažniausiai renčiami nesudėtingi dviejų ar keturių šlaitų stogai. Tačiau įdomus stogas gali suteikti netradicinį stilių rąstiniam namui. 

Pastaruoju metu stogo dangų pasirinkimas gan įvairus. Kiekviena jų turi savų savybių bei „gandų“. Pastaruoju metu ypač sparčiai besivystant technologijomis, daugelis „gandų“ ir pasilieka jais. UAB "Pušinis namas" dirbame su visų tipų standartinėmis stogo dangomis ir galime pasakyti, kad kiekvienos stogo rūšies gamintojų yra gerų ir patikimų. Tiesiog renkantis stogą reikia rinktis gerai žinomus gamintojus, net jei keliais procentais kaina ir didesnė nei neaiškių konkurentų. 

Aptarsime pagrindines stogo rūšis:

 

skarda elegantskarda classicPlieninė stogo danga (skardinis stogas). 

Pakankamai populiarus stogų tipas Lietuvoje. Skirstomi į 2 pagrindines rūšis pagal formą - banguota čerpės imitacija ir classic profilio lakštai. Pagrindinis šios dangos privalumas - greitas montavimas ir pakankamai gerai kaina. Prieš keletą metų plieniniai stogai buvo vieni pigiausių, tačiau pastaraisiais metais plieno kainos gan stipriai išaugo ir kaina susilygino su kitomis pigesnėmis stogo dangomis. Stogo dangos minusas - stipriai lyjant sklinda didelis garsas lietui atsimušant į dangą. Dėl to mansardinį aukštą patariame apšiltinti storesniu sluoksniu izoliacinės medžiagos. Tuomet lyjant lietui garsas mažiau girdimas viduje. Mes bendradarbiaujame su UAB "Borgalita" (geriau žinoma kaip Borga), kuri gamina plienines stogo dangas bei lietaus nuvedimo sistemas.   

EternitBeasbestiniai lakštai (Šiferis). Sovietiniai „šiferiniai“ lakštai buvo kenksmingi, sudėtyje turėjo asbesto. Šiuolaikiniai lakštai neturi kenksmingų medžiagų žmogaus sveikatai. Ši stogo danga gan dažnai naudojama dėl pakankamai nesudėtingo montavimo ir patrauklios kainos. Be to lakštai yra elastingi ir tvirti. Beasbestiniai lakštai dažniausiai yra panašios formos tik skiriasi lakštų dydis. Dideli lakštai gali būti 2 kartus pigesni už mažų matmenų lakštus. Lakštai gaminami ir Lietuvoje. Vieni populiariausių ir žinomiausių yra Eternit firmos gaminiai.  

bitumas 2Bituminės čerpelės.  Ši stogo danga mėgstama klientų, kurie nori netradicinio stogo. Čerpelių išskirtinumas - stogas yra lygus. Montavimas yra šiek tiek sudėtingesnis, nes konstrukcija turi būti ypač lygi bei papildomai naudojamos OSB plokštės. Tiek darbų, tiek medžiagų kaina šiek tiek aukštesnė už prieš tai minėtas stogo dangas. Lietuvoje gerai žinoma ir patikima UAB "Mida Lt" firma, gaminanti bitumines stogo dangas.

 

betonines 2Betoninės čerpės.  Pati populiariausia rąstinių namų stogo danga. Pagrindinis privalumas - čerpės yra sunkios, lyginant su kitomis stogo dangomis, kas padeda rąstiniam namui gražiau sėsti. Betoninių čerpių kaina tik šiek tiek didesnė nei prieš tai minėtų stogo dangų. Pagrindinis čerpių privalumas - solidi, prabangi išvaizda. Apskritai, rąstai, čerpės, židinys - tai sukuria specifinę rąstinio namo dvasią. Čerpės viena ilgaamžiškiausių stogo dangų. Betoninių čerpių trūkumas - gan ribota čerpių rūšių bei spalvų įvairovė, tad jei norėsite kažko labai išskirtinio, galite nerasti norimos formos betoninių čerpių. Mes bendradarbiaujame su betoninių ir keraminių čerpių gamintoja UAB "Monier".

 

KeraminėsKeraminių čerpių stogas. Jei norite turėti tikrai išskirtinį ir unikalų stogą, tuomet keraminės čerpės jums puikiai tiks. Jei betoninių čerpių rūšis galima suskaičiuoti ant rankų pirštų, tai keraminių čerpių skirtingų tipų vien tik Lietuvoje surastume netoli 100. Keraminių čerpių architektūrinis stiliu svyruoja nuo senovinio grubaus tipo čerpių, kuriomis buvo dengiami senovinių bažnyčių stogai iki modernių lygių čerpių. Kiekvienas rasite tai ko norite. Visos kitos savybės, kaip tvirtumas, ilgaamžiškumas, spalvų paletė, čerpių padengimas - puikios. Vienintelis minusas - kaina. Ši stogo dangos rūšis brangiausia iš standartinių dangų.

 

NendrėsEgzotiniai stogai. Norint suteikti namui archajiškesnį vazdą, galima stogą dengti nendrėmis ar drebulinėmis skiedromis. UAB "Pušinis namas" patys šių darbų neatliekame, tačiau galime rekomenduoti kolegas.