Pamatai

Rąstinio namo pamatai

 

PamataiRąstinis namas nėra sunkus, lyginant su kelių aukštų mūriniu namu, dėl to dažniausiai liejami gręžtiniai poliniai pamatai. Tinka ir juostiniai ar kitų tipų pamatai. Rąstiniam namui, skirtingai nei kitų rūšių namams, nėra didelės problemos, jei pamatai šiek tiek pasikraipys. Pačios sienos sėda 10 cm ir daugiau, tad papildomas centimetras iš pamatų namui didelės įtakos neturės. Poliniai pamatai mažiau sudėtingi lyginant su juostiniais pamatais ir pigesni.

Reiktų atsižvelgti į šiuos niuansus prieš pradedant planuoti pamatus:

  • Sklypo reljefas. Jei namas bus duobėje, lyginant su likusia sklypo dalimi, pamatus reiktų pakelti šiek tiek aukščiau. Minimalus pamatų lygis virš žemės – 30 cm. Taip pat svarbu ar sklypas lygus ar su nuolydžiu.
  • Žemės gruntas įtakoja kaip giliai reikia gręžti polius. Žvyruotame grunte, smėlyje ar juodžemyje įšalo riba – 1,2 m. Molyje gręžiami 2 m ir gilesni poliai.
  • Nuo rąstų storio priklauso ir pamato plotis. Storesnių pamatų nei rąsto storis daryti nebūtina. Standartiškai darome 20 cm storio rostverką.
  • Pamatai turi būti keliais centimetrais mažesni už išorinę sieną. Tokiu atveju lietaus vanduo nubėga nuo sienos ant žemės ir nesikaupiau tarp pamato ir pirmojo rąsto. Jei pamatai šildomi ir nepavyksta galutiname variante padaryti, kad rąstai išlystų iš po pamato, tuomet dedama skardelė ar lenta, kuri padeda vandeniui nubėgti ant žemės.

Svarbu, jog pamatai būtų lygūs horizontaliai, nes per laiką apatinis vainikas įgauna pamato formą, o atsiradę tarpai pasiskirsto po visą sieną.

haus blokelis2UAB "Pušinis namas" jau keletą metų naudojame Haus firms blokelinių pamatų liejimo technologiją. Pagrindinė šios technologijos esmė - rostverkui naudojami pamatiniai blokeliai vietoje klojinių. Pagrindinis privalumas - išvengiame klojinių išsipūtimo. Galime geriau sutankinti betoną blokelių ertmėse. Pamatai išliejami daug greičiau ir tiksliau, nei naudojant tradicinius metodus. Tvarkingiau atliekami darbai, beveik nelieka statybinių atliekų.