Kaminas


Rąstiniams namams keliami didesni priešgaisriniai reikalavimai, nei įprasta. Svarbu kokį kaminą pasirinksite. Šiuo metu populiariausi dviejų rūšių kaminai: plytinis su įdėklu ir keramikinis kaminas. Renkantis kaminą reikia iš anksto numatyti koks katilas bus naudojamas namui šildyti, ar bus jungiamas ir židinys prie to pačio kamino. Renkantis kaminą reikia numatyti namo ventiliacinį planą ir kaminą rinktis su arba be ventiliacinės angos.

Plytinis kaminasPlytinis kaminas. Tai nuo seno naudojama kaminų statymo technologija, tik pastaruoju metu dedamas dar ir plieninis kamino įdėklas. Plytinis kaminas nuo rąstinės sienos turėtų būti statomas ne arčiau nei 38 cm. Kaminas ties medine perdanga ir stogo konstrukcija turėtų būti papildomai termo izoliuotas.

KaminasKeramikinis modulinis kaminas. Kaminas susideda iš keramzitinių blokelių, specialios nedegios vatos ir keramikinių įdėklų. Lengvai montuojamas. Suteikiama iki 30 metų garantija. Tai šiuolaikinis kaminas, puikiai tinkantis rąstiniam namui. Kaminą nuo rąstinės sienos reikia atitraukti 5 cm. Kaina tik šiek tiek didesnė nei mūrinio kamino su įdėklu. Prieš renkantis kaminą reiktų žinoti kokia šildymo sistema bus naudojama name.