Priežiūra

DazymasKokybiškai pastatytas namas yra ilgalaikis. Tačiau norint mėgautis ekologišku ir jaukiu būstu, turite namą prižiūrėti. Pagrindinis darbas, kurį turite atlikti kas keli metai - namo dažymas. Kas kiek laiko perdažyti namą priklauso nuo dažyvių rūšies. Standartiškai brangesnės dažyvės tarnauja ilgiau. Prieš pasirenkant dažų rūšį atsižvelkite į šiuos patarimus:

  • Spalva: Išorės sienas reiktų dažyti tamsesniu atspalviu, taip apsaugoma nuo ultravioletinių spindulių. Vidaus sienoms tepti galite naudoti ir bespalvius preparatus. Dažnai renkamasi į vidinių sienų dažymo priemonę įdėti balto pigmento. Tokiu būdu namo vidus atrodo užbaigtesnis, jaukesnis.
  • Rūšis: Įsigilinkite į dažų naudojimo instrukciją. Kiekviena firma pateikia savo dažymo technologiją. Daugelis dažų firmų siūlo namą gruntuoti prieš tepant pagrindine dažyve. Rekomenduojame išorei naudoti dervų pagrindo dažyves - tokios, kaip Remmers HK lazur arba Sikkens Novatech. Vidaus sienoms galima naudoti ir aliujus, elekologiškus vandens pagrindo lakus, alyvas ir t.t.
  • Dažykite išdžiuvusią medieną. Venkite tiesioginių saulės spindulių dažymo metu. Negerai dažyti lietingą dieną, taip pat ir labai karštą dieną.
  • Prieš dažydami namą nuvalykite visus nešvarumus, apžiūrėkite ar nėra pamėlusių rąstų vietų (kurias reiktų specialiai apdirbti), ar nėra techninių pažeidimų, kuriuos reiktų pašlifuoti.
  • Labai svarbu tinkamai ir atidžiai dažyti namo išorę, kuomet naudojate tamsesnius atspalvius. Venkite spalvos sluoksniavimo. Pakomentuojame kaip reikia dažyti gyvai. 

Tai tik keli patarimai iš daugelio.